Reklam Alanı Satarak Blogdan Para Kazanma

Devir tüketim devri olduğundan insanlara hiçbir şekilde kazandığı para yetmemeye başladı.Bunun için de ek gelir arayışlarına girdik.İnternet sektöründe de büyük para akışı olduğu için artık insanlar buradan para kazanmak istemeye başladı.

Blogunuzda boş bir reklam alanı varsa bunu 2 şekilde değerlendirebilirsiniz. AdSense reklam birimi yerleştirebilir veya o reklam alanını satabilirsiniz. Eğer ilk tercihiniz AdSense reklam birimi yerleştirmek ise öncelikle banner atışı yapmanın AdSense ve benzeri PPC programlara göre avantajlarını okumanızı öneririm.

Blogunuzdan Reklam Alanı Satışı Yaparak Para Kazanmanın Avantajları

1. Ödemeyi peşin olarak aldığınızdan “acaba paramı verirler mi?” ya da “paramı ne zaman öderler?” gibi kaygılar yaşamazsınız.

2. Reklamların kontrolü sadece sizde olur. Herhangi bir problemde anında müdahale edebilirsiniz.

3. Reklamların tıklanması için beklemek zorunda kalmazsınız. Kazanacağınız para önceden bellidir.

4. Diğer para kazanma yöntemlerine göre daha fazla kazanç elde edersiniz. Kazancınızda hiçbir komisyon kesintisi olmaz.

5. İnsanlarla iyi ilişkiler kurmak ve yeni işbirlikleri için fırsatlar yaratır.

Bana kalırsa en ideali AdSene reklamları ile banner reklam atışını birlikte uygulamak. Bildiğiniz gibi AdSense’de her sayfada maksimum 3 reklam kullanma kuralı var. Ana sayfada tıklanma oranı en yüksek yere 1, yazı içlerine 2 reklam yerleştirip ana sayfadaki diğer alanları banner satışı yaparak değerlendirebilirsiniz. Tabi blogunuzun yapısına uygun farklı kombinasyonlar geliştirilebilir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir